Co (jeszcze) na naszej scenie?

07 wrz 2012 | Autor admin w artyści | atrakcje - (Komentowanie nie jest możliwe)

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o niektórych wykonawcach, którzy pojawią się na naszej scenie. Nie są to jednak wszyscy. Na naszej scenie w bloku rockowym pojawi się także zdobywający coraz większą popularność w naszym mieście zespół The Creators, na którego najnowszy utwór można już głosować na jaworznickiej liście TOP 10 prowadzonej przez portal mojejaworzno.pl

Zachęcamy do zajrzenia na oficjalny profil: http://www.facebook.com/OfficialTheCreators

Ponadto zaprezentuje się tajemniczy zespół o roboczej nazwie NN, który nawet dla nas jako organizatorów będzie niejako niespodzianką :)

Oczywiście harcerze z ZHP też zagoszczą na naszej scenie – pojawi się zespół Oraka. Zespół działa od listopada zeszłego roku. Tworzą go harcerze z Hufca ZHP Jaworzno. Skupiają się głównie na nadawaniu nowego, świeższego brzmienia utworom harcerskim i turystycznym, ale spoglądają też w kierunku muzyki rozrywkowej. Pomimo młodego stażu mają już na swoim koncie ważne osiągnięcia – 1 miejsce w Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym OPAL oraz 2 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej ŚPIEWOGRANIEC.

Natomiast w bloku finałowym wystąpi Ania Larysz – znana także jako Laro, pochodząca z Jaworzna wokalistka, którą mogliśmy zobaczyć swego czasu m.in. w jednym z popularnych programów telewizyjnych.

Więcej o Ani można przeczytać tutaj: http://www.myspace.com/anialaryszlaro

 

Młodzi artyści z wielkimi sercami

04 wrz 2012 | Autor admin w artyści | atrakcje - (Komentowanie nie jest możliwe)

Na chwilę wracamy do naszych scenicznych wydarzeń. Nasza główna scena wystartuje niemal od samego początku Festynu. Jednymi z pierwszych artystów, którzy wystąpią na niej specjalnie dla Arturka będą dzieci i młodzież z dwóch kulturalnych ośrodków naszego miasta – Klubu Młodzieżowego – Świetlicy Środowiskowej Podłęże, oraz Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego ze Szczakowej. Oba te miejsca działają pod egidą Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Wychowankowie zapewnią nam atrakcje zarówno wokalne, jak i taneczne – zachęcamy do przybycia na Festyn już od samego początku!

Klasyka dla smyka

25 sie 2012 | Autor admin w artyści | atrakcje - (Komentowanie nie jest możliwe)

Być może nie wszyscy są tego świadomi, ale na terenie naszego miasta od 2008 roku działa prawdziwa i profesjonalna orkiestra kameralna pod nazwą Archetti. Kto nie miał jeszcze okazji usłyszeć ich na żywo (a uwierzcie – warto) będzie miał ku temu okazję podczas Festynu.

Członkowie orkiestry są uczniami i studentami renomowanych Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie, a także katowickich szkół muzycznych.

Na finał naszego koncertu specjalnie dla Arturka wystąpi kwartet kameralny!

Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.archetti.pl

A co na naszej scenie?

17 sie 2012 | Autor admin w artyści | atrakcje - (Komentowanie nie jest możliwe)

 

Dzięki pomocy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu które zgodziło się udostępnić nam profesjonalną scenę mamy miejsce na którym mogą zaprezentować się chcący nas wesprzeć artyści. Jednym z takich młodych zespołów, który powstał dosłownie kilka tygodni temu będzie zespół Centrala. Jak sami o sobie mówią: „Ciężko jednoznacznie zdefiniować gatunek grupy, jednak w piosenkach przeważają szybkie punkowe riffy oraz teksty, które mają zacięcie lekko poetyckie. Wpływ na nasze brzmienie miały zespoły takie jak np. Luxtorpeda, Kult, Acid Drinkers, 2tm23.

 

 

Zespół składa się z 4 członków:

Michał Kamiński – zarówno gitarzysta jak i wokalista. Wydaje mu się że potrafi spiewać i nie fałszuje. Zaczał grać na gitarze pod wpływem takich gitarzystów jak: Slash, Joe Perry, Robert „Litza” Friedrich. Główny kompozytor, to on daje zespołowi pomysły na ciekawe utwory.

Przemysław Pituła – gitara rytmiczna, ewentualnie chórki. Pierwszą gitarę dostał na urodziny od swojej dziewczyny. Wpływ na jego grę miały takie sławy jak: James Heitfield z zespołu Metallica, Yankiel z zespołu Acid Drnikers oraz Robert „Litza” Friedrich. Ma wkład zarówno w proces tworzenia muzyki jak i w poprawianiu tekstów.

Piotr Szabla – perkusista, najbardziej wykształcony muzycznie członek zespołu. Ukończył szkołe muzyczną. Piotrek dostarcza zespołowi najrózniejsze aranżacje w swojej grze na perkusji. Perfekcjonista, nie pozwoli żeby zespół zagrał dopóki wszystko nie będzie dopięte na ostatni guzik.

Antek Saługa – basista zespołu. Człowiek który dostarcza zespołowi poczucie humoru i pozytywne nastawienie do świata. Każdy zastanawia się jak znalazł się w punkowym zespole, chcąc grać cieżką muzykę metalową. Podtrzymuje cały zespół żeby trzymał sie razem.”

Zespół zapowiedział niespodziankę przygotowaną specjalnie dla Arturka – my już nie możemy się doczekać :)
O kolejnych artystach którzy wystąpią na naszej scenie napiszemy już niebawem.

„Magiczny” Festyn

02 sie 2012 | Autor admin w artyści | atrakcje - (Komentowanie nie jest możliwe)

Jak już wiecie, program Festynu będzie pełen atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jedną z głównych atrakcji będzie pokaz iluzji w wykonaniu iluzjonisty Sebastiana „Alkadiassa” Grabowskiego. Jesteśmy pewni, że Alkadiass oczaruje was swoimi sztuczkami i mamy nadzieję, że w ten magiczny sposób przyczyni się do zapełnienia kwestorskich puszek.

Po szczegóły zapraszamy na oficjalną stronę iluzjonisty: www.alkadias.pl a jako zachętę zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.